Compare Listings

Seznam najboljših hrvaških hotelov

Najboljši hotel je …

Pet zvezdic. To je verjetno osnova za najboljši hotel?! Načeloma drži. Je pa pomembno, če se hočeš uvrstiti v izbor »najboljših morskih hotelov«, tudi še kaj drugega. Vsekakor pa je objavljeni spisek dovolj dober, da boste ob predpogoju, da imate dovolj denarja, na našem turističnem portalu www.pag.si zase zagotovo našli zares odličen hotel na Hrvaškem.

Seznam najboljših hrvaških hotelov

Namesto uvoda odstavek iz wikipedije: »Hotel je zgradba komercialnega tipa, ki za razmeroma kratek čas nudi prenočišče proti plačilu. Po navadi hoteli nudijo tudi dodatne storitve, kot so restavracija (ste že prebrali naš članek o najboljših hrvaških restavracijah?), bazen, savna, itd. Nekateri hoteli imajo tudi prostore za konference ali sestanke z namenom, da privabijo izbrani del gostov.« Do sedaj je vse jasno, vemo, kaj je hotel. Če pa hočemo ugotoviti, kateri med hrvaškimi hoteli pa je najboljši, pa se zadeva »lahko zelo konkretno zakomplicira«.

Vsekakor se zavedamo, da moramo najboljše hotele iskati med luksuznimi hoteli, vendar zadeva ni čisto preprosta …  Gregor Jamnik, generalni direktor hotela Slon in predsednik Združenja hotelirjev Slovenije je za Finance povedal takole: »Ko govorimo o luksuznem hotelirstvu, govorimo o seštevku veliko elementov, ki skupaj naredijo hotel luksuzen. Tudi standardni hoteli imajo lahko zaradi nekaterih danosti, na primer znamenite lokacije ali velikosti sobe, prvine luksuza. A ker je hotel s svojo ponudbo še vedno standarden, zanj ne moremo reči, da je tudi luksuzen.« Hm, če poskušam razumeti in poenostaviti, se mi zdi, da je gospod direktor hotel povedati, da je hotel lahko še tako prekleto luksuzen, pa vendar ne bo uvrščen v kategorijo najboljših hotelov?!

Komiža, kaštel in falkuša (foto HTZ in Zoran Jelaća)

Še večja zmeda vlada, če hočemo le s pomočjo zvezdic določen hotel uvrstiti v določeno kategorijo. Profesorica na Fakulteti za turistične študije Maja Uran Maravić je povedala, da v Sloveniji nujno potrebujemo posodobitev kategorizacije (op. avtorja – podobno je na Hrvaškem).

Cenjena strokovnjakinja je za časopis Delo probleme s kategorizacijo razložila z naslednjimi besedami: »Stalna pripomba hotelirjev je, da imamo določene vse »centimetre«, ne pa ravni storitev. Nanjo opozarjajo povsod po svetu. Pri nas ni stalnega vzdrževanja, investiranja, hoteli so dizajnersko zastareli, obrabljeni. Za slabo kakovost v hotelih ne krivim zaposlenih, ampak vodje. Potrebujemo standarde, a tudi trening, nagrajevanje zaposlenih in nadzor. Brez naštetih elementov ni kakovosti. Dober hotelir preživi vsaj 80 odstotkov časa z gosti in v hotelu. Trije dobri slovenski hotelirji so Aleksander Valentin, Martin Šabec in Gregor Jamnik.«

Svetovna turistična organizacija ocenjuje kot najbolj napreden avstralski sistem kategorizacije, kjer na končno kategorijo sob vplivajo tudi ocene gostov. Ta sistem se zdi zelo odličen tudi nam in upamo, da ga bodo kmalu čim bolj enotnega vpeljali po celem svetu (zakaj bi se namreč moral petzvezdnični hotel v Indoneziji kaj dosti razlikovati od tistega v Franciji?). Ker pa sami nismo ravno strokovnjaki za »hotelski turizem«, smo raje prečesali svetovni splet po dolgem in počez ter tako »nekako posredno« našli najboljše hrvaške hotele.

Brač, Zlati rat (foto HTZ in Zoran Jelaća)

Naslednji turistični »deležniki« in njihove nagrade so nam postavili dokaj realno izhodišče za spisek najboljših hotelov na Hrvaškem: TripAdvisor (verjetno najbolj relevantno spletno mesto za turizem, tudi njihove ocenjevanje in nagrade so zmeraj bolj pomembne!), britanski magazin Tatler, britanski časopis The Telegraph, Hrvaška gospodarska zbornica, turisti-gosti, ki lahko izbirajo v okviru “Travellers’ Choice awards” ter podobno …

Najboljši hoteli Hrvaške so (približno od severa proti jugu, največ jih je v Splitu in Dubrovniku; trenutno jih je na spisku nekaj čez 50, če smo kakšnega pomembnega pozabili, nas opozorite):

Kempinski Hotel Adriatic, Savudrija: https://www.kempinski.com/en/istria/hotel-adriatic/
San Rocco, Brtonigla  (Istra): http://san-rocco.hr/
Hotel Valamar Isabella, Poreč: https://www.valamar.com/si/hoteli-porec/valamar-isabella-hotel
Hotel Bevanda, Opatija: http://www.bevanda.hr/
Hotel Miramar, Opatija: http://www.hotel-miramar.info
Hotel Milenij, Opatija:  http://www.amadriapark.com/en/hotels/hotel-milenij
Hotel Navis, Volosko oz. Opatija: https://hotel-navis.hr/hr/
Hotel Monte Mulini, Rovinj: https://www.maistra.com/si/hotel-monte-mulini-rovinj
Hotel Lone, Rovinj: https://www.maistra.com/si/hotel-lone-rovinj
Hotel Adriatic, Rovinj: https://www.maistra.com/si/hotel-adriatic-rovinj

Villa Meneghetti, Bale: http://meneghetti.hr/
Hotel Bellevue, otok Lošinj: http://www.bellevuelosinj.com/hr
Hotel Alhambra, otok Lošinj:  https://www.losinj-hotels.com/hr/smjestaj/hotel-alhambra
Hotel & Spa Iadera, Petrčane (blizu Nina): https://www.falkensteiner.com/sl/hotel/iadera
Hotel Bastion, Zadar: http://www.hotel-bastion.hr/
Hotel Olympia Sky, Vodice: http://www.olympiavodice.hr/hr/olympia-sky
Hotel Life Palace, Šibenik: http://www.hotel-lifepalace.hr/
D-Resort, Šibenik: http://www.dresortsibenik.com/
Brown Beach House, otok Čiovo (blizu Trogira): http://brownhotels.com/croatia/
Heritage Hotel Antique, Split: http://antique-split.com/

Palača Judita, Split: http://www.juditapalace.com
Hotel Marul, Split: http://www.hotelmarul.hr/
Vestibul Palace, Split: https://www.vestibulpalace.com/
Hotel Radisson Blu Resort, Split: https://www.radissonblu.com/en/resort-split
Divota Apartment Hotel, Split: http://divota.hr
Matinis Marchi, otok Šolta: https://www.martinis-marchi.com/
Hotel Lemongarden, otok Brač: https://www.lemongardenhotel.com/hr/
Hotel Bol, otok Brač: http://www.hotel-bol.com
Bonaca, Bol na Braču: https://www.hotelbonacabol.com/
Hotel Soline, Brela: https://www.hotelsolinebrela.com/si/

Cres, Lubenice (foto HTZ in Zoran Jelaća)

Hotel Maritimo, Makarska: http://www.hotel-maritimo.hr/
Hotel Adriana, otok Hvar: https://www.suncanihvar.com/adriana-hvar-spa-hotel.html
Lešić Dimitri Palace, Korčula:  http://www.ldpalace.com/
Hotel Bellevue, Dubrovnik: https://www.adriaticluxuryhotels.com/hr/hotel-bellevue-dubrovnik
Hotel Kazbek, Dubrovnik: http://www.kazbekdubrovnik.com
Hotel Božica, Dubrovnik:  http://www.hotel-bozica.hr/
Villa Dubrovnik, Dubrovnik: http://www.villa-dubrovnik.hr/
Royal Princess Hotel, Dubrovnik: http://www.hotelroyalprincess.com/
Hotel Kompas, Dubrovnik:  https://www.adriaticluxuryhotels.com/en/hotel-kompas-dubrovnik
Hotel Hilton Imperial, Dubrovnik:  http://www3.hilton.com/en/hotels/croatia/hilton-imperial-dubrovnik-DBVHIHI/index.html

Hotel Neptun, Dubrovnik: http://www.hotelneptundubrovnik.com/
One Suite Hotel, Dubrovnik: https://onesuitehotel.com/
Hotel Ariston, Dubrovnik, http://www.hotelaristondubrovnik.com/
Hotel Excelsior, Dubrovnik: https://www.adriaticluxuryhotels.com/en/hotel-excelsior-dubrovnik
Hotel Stari Grad, Dubrovnik: https://hotelstarigrad.com/.

Rovinj (foto HTZ in Luka Esenko)

Najlepše morske plaže na Jadranu, poznate? Od njih ste oddaljeni le en klik! 🙂

Objavljeno

Sorodni članki

Za dobro jutro, lep dan

Hrvaška glasba v naših srcih

Hrvaško glasbo radi poslušamo. Hrvaška glasba je zelo cenjena tudi v Sloveniji. Zato smo se vriskajoč podali na brezpotja svetovnega spleta in iz njega potegnili obstoječe sezname najbolj oboževanih hrvaških pesmi.

Hrvaška glasba v naših srcih

Hrvaško glasbo radi poslušamo. Hrvaška glasba je zelo cenjena tudi v Sloveniji. Zato smo se vriskajoč podali na brezpotja svetovnega spleta in iz njega potegnili obstoječe sezname najbolj...

Preberi več
Ljudi je vse manj!

Ali lahko hrvaški turizem traja 365 dni v letu?

Za portal hrturizam.hr piše Miki Bratanić, mi pa hvaležno prevajamo: »Po mojem nestrokovnem mnenju bi morali zastaviti ustreznejše vprašanje: Zakaj v celotni Hrvaški turizem ne more trajati 365 dni v letu?«

Ali lahko hrvaški turizem traja 365...

Za portal hrturizam.hr piše Miki Bratanić, mi pa hvaležno prevajamo: »Po mojem nestrokovnem mnenju bi morali zastaviti ustreznejše vprašanje: Zakaj v celotni Hrvaški turizem ne more trajati...

Preberi več
Turizmofobija na Hrvaškem

Turizmofobija

V tekstu Nedo Pinezić razloži takole: »Četudi pa delo v turizmu je, so plače, ob ogromno nadurah in v težkih pogojih, nizke. Slabi vplivi turizma na življenje lokalnega prebivalstva se kopičijo že leta in desetletja in ko enkrat prestopijo mejo potrpežljivosti, se pojavi turizmofobija“.

Turizmofobija

V tekstu Nedo Pinezić razloži takole: »Četudi pa delo v turizmu je, so plače, ob ogromno nadurah in v težkih pogojih, nizke. Slabi vplivi turizma na življenje lokalnega prebivalstva se...

Preberi več